pre 1 minut 18: 22
(UŽIVO) Budućnost - Crvena zvezda: Vođstvo Podgoričana nakon prve četvrtine
Derbi A grupe regionalnog takmičenja igra se u Podgorici, sa početkom od 18.00 časova!
Guliver/AP Photo/Esteban Felix)
Rikardo Gareka nije više selektor fudbalske selekcije Čilea i to svojom odlukom, jer je posle noćašnjeg poraza od Bolivije u gostima (2:0) odlučio da se povuče sa tog zahtevnog i odgovornog mesta.
Očigledno razočaran neodlaskom na Svetsko prvenstvo u tri države, sledeće godine, ali i svestan činjenice da je u takvim okolnostima, po prirodi njegovog posla, najveća krivica upravo na šefu stručnog štaba.
"Ostvareni rezultati su takvi da jedino mogu da napustim mesto selektora, jer cilj nije ispunjen", izjavio je Gareka, čiji je selektorski mandat krenuo početkom prošle godine, a završen ovog juna, godinu dana pre isteka.
Uz skor od čak 10 poraza, četiri remija i samo dve pobede u 16 kola južnoameričkog dela mundijalskih kvalifikacija. Zbog čega su Čileanci na samom dnu tabele od 10 selekcija. Što je bilo previše za trenera iz Argentine.
Pogotovo, što će Mundijal 2026. biti treći šampionat bez učešća reprezentacije Čilea, osvajača trećeg mesta na SP 1962.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
05.02.2026 11: 25
Selektor Maroka suočava se sa velikim kritikama posle izgubljenog finala Kupa Afričkih nacija.
28.01.2026 22: 50
Španski napadač poslao jasnu poruku upravi italijanskog kluba, ali i selektoru Španije da želi da se nametne za Mundijal.
26.01.2026 18: 35
Predsednik Brazilske fudbalske konfederacije (CBF) Samir Šaud izjavio je da bi italijanski trener Karlo Anćeloti mogao da ostane selektor reprezentacije Brazila i po završetku Svetskog prvenstva, koje će od 11. juna do 19. jula biti održano u SAD, Kanadi i Meksiku.
16.01.2026 14: 16
On će se tako priključiti stručnom štabu u martu pred prijateljske mečeve protiv Norveške i Ekvadora.
pre 48 minuta 17: 36
Ovaj transfer je već bio najavljen, a kako se navodi 26-godišnjak će se u Emiratima zadržati do kraja sezone.
pre 2 sata 15: 52
Trener crveno-belih iz Novog Sada zadovoljan startom u drugom delu sezone.
pre 3 sata 15: 21
Krilo Crvene zvezde bi trebalo da ode u Emirate na pozajmicu do kraja sezone.
pre 3 sata 14: 57
OFK Beograd je pobedio Čukarički 2:0 (1:0) u poslednjem meču 22. kola Mozzart Bet Superlige.
Ostavite komentar